ДОБИЈТЕ 100% БОНУС ДО €/$130
PARIPESA МАКЕДОНИЈА: ПРАВНА СТРАНИЦА ЗА СПОРТСКО ОБЛОЖУВАЊЕ И КАЗИНО

PariPesa компанијата за обложување е карактеристична по големиот избор на бонус понуди. Помеѓу нив има и различни форми на промоции: добредојде пакет, депозит бонус, роденденски подароци, подобрени услови за обложување, бесплатни облози за серија губитнички облози, и други понуди. Секоја промоција има свои специфични услови за учество.

Коцкарите кои неодамна дознале за веб-страницата и одлучиле да го истражат PariPesa може да очекуваат одличен бонус при регистрација. Компанијата им дава на новите обложувачи подарок од 100%, при првиот депозит во максимален износ до €/$ 130. И повеќе, опсегот на овој PariPesa бонус е импресивен: казиното е подготвено да донира до €/$ 300, односно еднаква сума во оваа вредност во валутата на корисникот.

БОНУС 100% До €130
за Обложување
На Вашиот Прв Депозит

Регистрирај се Сега
Направете Депозит
Добредојде Бонус
PARIPESA ПРИДОБИВКИ
aplicativo de apostas online
Sportsbook Offers
 • Голем избор на спортови за обложување
 • Голем избор на банкарски методи
 • Разноликост на натпревари
 • Најлесни и Најбрзи опции за Исплата
Опции за Коцкање во Казино
 • 1000+ Казино Игри од најдобрите провајдери
 • Дарежливи добивки и џекпот
 • Голем избор на валути достапни за коцкање
 • Најпопуларни игри на маса со дилери во живо
aplicativo de apostas online
aplicativo de apostas online
Обложување во живо и Мобилно
 • Мобилни апликации за iOS и Android
 • Прилагоден интерфејс за мобилни уреди
 • Настани во Живо
 • Најголем избор на игри за обложување во живо
PARIPESA ОБЛОЖУВАЛНИЦА – РЕЦЕНЗИЈА НА ОСНОВНИТЕ ФУНКЦИИ

Иницијално, сервисот е специјализиран само во индустријата за обложување. Потоа, постепено, функциите се развиваа а подоцна и казиното се појави. Но, главните клиенти се оние кои се обложуваат на спортови.

Листа на Спортови Презентирани на PariPesa

Како додаток на спортовите и виртуелните спортови, PariPesa обложувалницата нуди обложување во временската прогноза, на лотарија, и други неочекувани настани. Ова е одличен пристап кон бизнисот, зар не? Секоја опција на обложувалницата може да се пронајде на главната страница. Постојат обложувачки опции и спортови за обложување: фудбал, хокеј, кошарка, американски фудбал, крикет, тенис, временска прогноза, политика, ТВ игри, рагби, коњски трки, ММА, одбојка, ракомет, голф, пикадо, е-спортови, снукер, формула 1, шах, велосипедизам.

Типови на Oбложување Достапни на Платформата за Коцкање

Има два типа на временско обложување на веб-страницата: пред натпреварот и во живо.

Обложување пред натпреварот ви дозволува да се обложите пред почетокот на турнирот, играта или натпреварот и содржи преку илјада обложувачки спортски опции за врвните натпревари.

Обложувањето на секој избран натпревар е сортиран по достапни спортови во две или три колони заради лесна прегледност. Над линијата е табла за одбројување на времето до почеток на натпреварот. Од десната страна е прилагоден купон за обложување. Испод е секција со оцени во моментот и популарните типови на игри.

Освен тоа, облозите може да се поделат во овие категории:

 • Поединечен облог
 • Комбинациски облог
 • Системски облог
 • Ланец
 • PariPesa бонус код облог
 • Повеќекратен облог
 • Условен облог
 • Анти – комбинациски
 • Среќен

Повеќе информации за типовите на облозите можете да пронајдете во делот: Најчесто Поставувани Прашања на веб-страницата.

Опции за Обложување во Живо

Онлајн модот привлекува големо внимание. Дизајнерите работеа детално на ова. За да се обложите за време на натпреварот, треба да одите на делот „Во живо“ на главното мени. Структурата и дизајнот се земени од пред-натпреварот страницата. Настаните во живо не се поделени на спортски натпревари и друга забава за коцкање. Се е на едно место, но сортирано. Популарните фудбал и хокеј се сместени во посебно мени. Од овие, секогаш има натпревари во живо. Новите понуди на обложувалницата често се појавуваат во кошарка, тенис, одбојка и ракомет.

PARIPESA КАЗИНО РЕЦЕНЗИЈА

Како што веќе напоменавме, PariPesa не е само обложувалница, туку и онлајн казино. Така да, не би требало да се игнорира овој дел од услугата.

Лесно се наоѓа клубот за коцкање, само најдете го натписот Казино во горното поле на страницата и кликнете на полето. Главната страница веднаш ќе се отвори со игрите лоцирани на неа.

Казино Игри и Слот Машини за Играчите

PariPesa казиното содржи преку 3000 игри на веб-страницата, и е едно од најголемите во коцкарската индустрија. Толку голем избор на слот машини, игри на маса и други видови на забава имаат само неколку казина. Во делот на слот машините, можете да ги сортирате игрите по датум, преференца, популарност и џекпот. Освен ова, играчите исто така, можат да ги сортираат игрите според софтвер провајдери.

Исто така, има и потрадиционални игри во казиното, како на пример, рулет, блекџек, бакара, покер и нивни различни верзии. Ако сте љубител на сензации, не пропуштајте ја секцијата во живо. Тука има професионален дилер во живо подготвен да прима облози во реално време.

Ако и тоа не ви е доволно, имате акциони игри со презентери.

Софтвер Провајдери кои ги Содржи Онлајн Казиното

Има повеќе од 20 оператори за игри. Листата вклучува познати софтвер програмери како што се: Betsoft, Habanero Gaming, Microgaming, NetEnt, Pragmatic Play, и Thunderkick.

АДАПТИРАНОСТ ЗА МОБИЛНА ВЕРЗИЈА ЗА PARIPESA

Голем број на посетители се вклучуваат преку мобилни телефони и таблети. Следно, ќе ја погледнеме адаптираноста на PariPesa.com за мобилни уреди.

PariPesa Мобилна Апликација

Обложувалницата им нуди на клиентите апликација за мобилни уреди. Можете да превземете програма за Android и iOS оперативните системи од официјалната PariPesa веб-страница. Исто така, мобилна верзија е обезбедена. Мобилната веб-страница автоматски се отвара од кој било уред. Работи на сите типови на уреди и оперативни системи и ги поддржува сите функционалности на главната платформа.

Прилагоден Мобилен Интерфејс

PariPesa мобилната апликација е дизајнирана во стилот на веб-страницата и работи без застои, дозволувајќи ги истите функционалности без потреба да се користи пребарувач. Можете да играте во казиното или да се обложувате од кој било уред кој има пристап на интернет. Навигацијата е едноставна и лесна за разбирање.

КОИ ОСТАНАТИ ПРОМОЦИИ ГИ НУДИ ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА?

PariPesa има активна бонус кампања. Промоциите се поделени на три главни типови:

Спорт. Тука ќе најдете 5 бонуси: за првиот облог, за серија на облози, добредојде бонус, итн. Казино. Има достапни три бонуси. Играчот може да добие бесплатни вртења. Продавница. Во продавницата, можете да купувате брендирани производи и стоки со етикета на вашиот омилен тим. Од бонусите, има еден кој се добива за роденден и кој ви обезбедува мал попуст.

БАНКАРСКИ МЕТОДИ ВО ПОНУДА НА ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА

Минималниот облог на PariPesa обложувалницата изнесува 0.2 ЕУР. Максималниот износ на облог е пресметан за секој настан посебно, во зависност од спортот и избраниот пазар. Максималната добивка не е ограничена.

Методи на Уплата и Исплата

Голем број на платежни системи се во опција на коцкарската веб-страница. Со нив, можете да вршите уплата и исплата:

Електронски ваучери Криптовалути Банкарски трансфери Терминали за плаќање во филијалите на местото на одржување; Менувачници за електронско работење Мобилни телефони Повеќе од 16 е-паричници Банкарски картички
Минималната уплата изнесува 1 УСД. Минималната исплата е достапна од минимум 1.5 УСД. Уплатите и исплатите се мошне брзи, не повеќе од 15 минути.

Ограничувањеа во Исплатата за сите Играчи и Обложувачи

Нема информација за максималната дозволена исплата во правилата на платформата. Можеме да заклучиме дека нема ограничување за исплатата. Минималниот износ на исплата е 1.5 УСД.

СИГУРНОСТ НА ПОДАТОЦИТЕ НА ОБЛОЖУВАЧИТЕ

Сите финансиски и лични податоци на корисниците се целосно заштитени. Страницата користи специјален високо квалитетен шифриран систем за да го заштити трансферот на пари. Освен тоа, во нивните рецензии, играчите не споменуваат исчезнување на пари од нивните сметки ниту пак, напади на измамници. Затоа, не се грижете, местото е безбедно и легално

ПРОЦЕС НА РЕГИСТРАЦИЈА НА PARIPESA

За да се регистрирате на страницата, кликнете на копчето „Регистрација“ на главното мени. Пополнете ги личните податоци, одредете лозинка за сметката, обележете го договорот со правилата за услугата и комплетирајте ја процедурата со повторна најава.

Не заборавајте да го верификувате вашиот профил. Верификувајте го, за да можете да повлекувате средства од сметката подоцна.

КОРИСНИЧКА ПОДДРШКА НА ПЛАТФОРМАТА ЗА КОЦКАЊЕ

Корисничката поддршка работи седум дена во неделата без прекин, на англиски и други европски јазици. Нејзините претставници можете да ги контактирате преку пораки или електронска пошта.

Независни рецензии од експерти за коцкање: 100% позитивни

 

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Да, секако. Рецензиите за страницата се крајно позитивни. Корисниците споменуваат брзи плаќања, без заостатоци и љубезна корисничка поддршка. Освен тоа, илјадници редовни клиенти ја докажуваат сигурноста на обложувачката платформа.

Има 50+ валути достапни, вклучувајќи USD и EUR.

Платформата ги прифаќа играчите од скоро сите држави во светот. Ако пристапот на платформата е блокиран од некоја причина, секогаш постои друг начин.

Да, постои разговор во живо преку пораки. Можете да го пронајдете на десниот агол на екранот.